smartballs.net.pl

kulki waginalne polecane przez seksuologów i położne

Kulki waginalne - instrukcja obsługi

Kulki waginalne, określane również jako kulki gejszy są świetnym przyrządem do treningu mięśni Kegla. Należy jednak pamiętać, że przy ćwiczeniach z użyciem kulek waginalnych, tak jak w przypadku innych ćwiczeń, trzeba trzymać się pewnych reguł. Tylko wtedy ćwiczenia będą efektywne i całkowicie dla nas bezpieczneKULKI WAGINALNE - zalety ćwiczeń


Regularne treningi z zastosowaniem kulek waginalnych zwiększają u kobiet sprawność mięśni dna miednicy, co w istotny sposób podnosi jakość współżycia seksualnego. Silne mięśnie sprawiają, że pochwa mocniej obejmuje wprowadzone do niej  ciała obce, a tym samym intensywniej odczuwa stymulację waginalną. Sprężysta wagina to nie tylko przyjemność dla kobiety ale i rozkosz dla jej partnera. To jednak nie koniec zalet ćwiczeń z wykorzystaniem kulek waginalnych.
Zalecane są przez położne, ginekologów i seksuologów kulki waginalne pozwalają wrócić do formy kobietom po porodzie i umożliwiają utrzymanie dobrej kondycji mięśni Kegla u kobiet w okresie pomenopauzalnym. Systematyczny trening kulkami waginalnymi pomaga również w leczeniu przypadłości nietrzymania moczu i jest istotnym elementem profilaktyki w tej dolegliwości.

KULKI WAGINALNE - instrukcja obsługi


1.    Wybierz bezpieczne dla zdrowia kulki waginalne, czyli wykonane z hipoalergicznego materiału, łatwego do utrzymania w czystości. Do takich kulek należą kuleczki Smartballs Teneo Duo, Smartballs Teneo Uno.

2.    Dobierz właściwe dla siebie kuleczki. Zwróć uwagę na średnicę kulek, ich ilość i ciężar . Na rynku dostępne są kulki podwójne, pojedyncze, jak i zestawy kuleczek o różnej masie. O ile różnice w ciężarze nie są tak istotne o tyle średnica i ilość kulek może być decydującym kryterium wyboru. Dla kobiet zaczynających treningi z kulkami waginalnymi wskazane są modele pojedyncze (Smartballs Teneo Uno).

3.    Zadbaj o higienę. Kulki waginalne przed i po zastosowaniu należy dokładnie umyć. Wystarczy do tego ciepła woda i płyn do higieny intymnej. Kulki trzeba osuszać jednorazowymi ręcznikami.

4.    Zadbaj o nawilżenie. Kuleczki waginalne wymagają zastosowania środka nawilżającego, który ułatwia ich aplikację. Najlepiej w tej roli sprawdzą się lubrykanty na bazie wody, które są bezpieczne dla ciała i kulek wykonanych z silikonu medycznego.

5.    Trening z kulkami gejszy wymaga ruchu. Zatem aplikuj kulki waginalne i ruszaj biodrami przód-tył i na boki. Do rozedrgania kulek waginalnych wystarczy energiczny chód. Dobrze jest z nimi uprawiać taniec, ćwiczenia fitness lub po prostu biegać.

6.    Kontroluj czas. Pamiętaj by ćwiczenia z użyciem kulek nie trwały zbyt długo. Przeciętny seans może trwać 20-30minut, a maksymalny czas użytkowania kulek waginalnych to 2 godziny.

7.    Bądź systematyczna i cierpliwa. Skuteczny trening mięśni Kegla to systematyczne ćwiczenia. Warto wykonywać je codziennie. Podczas miesiączki zrób przerwę w używaniu kulek waginalnych i wykonuj inne ćwiczenia.
Na pierwsze efekty musisz jednak poczekać ok. 6-8 tygodni.

8.    Jeśli masz pytania, skontaktuj się z ekspertami ze sklepu JONI.pl: sklep@joni.pl

Powyższa instrukcja obsługi kulek waginalnych została opracowana przez specjalistów z sex shopu JONI.pl. Instrukcja ta została zatwierdzona przez przedstawicieli Polpharmy.

Więcej szczegółów na temat kulek waginalnych znajdziesz w artykule:


Kulki waginalne - fakty i mity


W tekście tym ekspertka z JONI.pl m.in. rozprawia się z niebezpiecznymi mitami na temat kulek waginalnych. Z artykułu dowiesz się czego nie wolno robić z kulkami gejszy i jak mądrze ćwiczyć mięśnie Kegla. Miłej lektury :)

wysyłka i zwroty
Poczta Polska:
płatność przy odbiorze - 17.50zł
płatność przelewem - 13.00zł
Przelewy